Home Teknoloji Yerli Firmalardan Teknolojik Otoparklar
Yerli Firmalardan Teknolojik Otoparklar
0

Yerli Firmalardan Teknolojik Otoparklar

Türkiye’de kurulduğu günden bu yana otopark teknolojileri alanında öncü olmayı başaran İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait İSPARK şehir genelinde 85 bin araçlık otopark kapasitesini arttırmak için yerli firmaları bir araya getirmeyi amaçlıyor. Otomatik ve yarı otomatik otoparkların yanı sıra dönme dolap park sistemlerini de İstanbulluların hizmetine sunarak sınırlı alanlarda daha fazla araç park edilmesini sağlayacak.

Türkiye genelinde otopark sektöründe faaliyet gösteren kamu ve özel sektör kuruluşlarının bir araya gelerek kurduğu OİD(Otopark İşletmecileri Derneği) daha geniş kapsamlı hizmet ve projeler üretmek amacıyla Otopark teknolojisi üreten firmaları da kendi çatısı altında topluyor. İSPARK Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen teknoloji zirvesinde bir araya gelen firma yetkilileri OİD çatısı altında toplanma konusunda görüş birliğine vardılar.

Dernek Başkanı ve İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik firma yetkilileri ile yaptığı görüşmede geliştirilen otopark sistemlerin Türkiye genelinde yaygınlaşması için dernek bünyesinde yapılacak çalışmaların çok daha faydalı ve etkili olacağını vurguladı.

KATKIDA BULUN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir