Home Yeni Modeller Renault Talisman Hakkında Merak ettiğiniz Herşey
Renault Talisman Hakkında Merak ettiğiniz Herşey
0

Renault Talisman Hakkında Merak ettiğiniz Herşey

Renault grubunun amiral gemisi olmaya hazırlanan Renault Talisman’ın ülkemize hangi fiyat aralığında ve ne zaman geleceği büyük bir merak konusu. İlk olarak Paris’te lansmanı yapılan Talisman, Frankfurt Otomobil Fuarı’nın da ilgi çeken modellerinden birisi olmayı başardı.

Renault Talisman içÖncelikle Renault Talisman’ı biraz hatırlayalım. 2810 milimetrelik aks mesafesine sahip olan Talisman, 4850 milimetre uzunluğunda, 1870 milimetre genişliğinde ve 1460 milimetre yüksekliğinde. D segmentinde yer alacak olan aracın bagaj hacmi tam 608 litre.

Özellikle yenilikçi tasarımıyla öne çıkan Renault Talisman, son bir kaç yıldır süregelen Renault geleneğini bozmayarak büyük bir Renault amblemiyle karşımıza çıkıyor. Öne çıkan bazı tasarımsal farklılıklar ise aracı modern bir havaya büründürmüş. Ön tarafta yer alan büyük LED’li farlar ve farlardan aşağı doğru inen “C” harfine benzer hareketli LED gündüz farları, yeni ızgara yapısı, yuvarlak hatlı C sütunu, camların etrafındaki krom çıtalar tasarımda bu modernliği destekleyen unsurlardan yalnızca birkaçı.

Satış Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Talisman’ın içinde bulunduğu D segmenti Türkiye pazarında oldukça hızlı gelişim gösteren segmentlerden birisi. Kur ve buna bağlı olarak fiyat artışına rağmen geçen yıl 64.500 adet D segmenti otomobil satışı gerçekleşti. Bu sene ekim sonu itibarıyla 68.600 gibi yüksek bir satış rakamına ulaşabilmeyi başaran D segmenti, henüz yıl bitmeden önceki seneyi egale etmiş durumda. Büyümekte olan bu segmentte iddialı bir konum hedefleyen Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar “Talisman’ın fiyatını satışa sunacağımız Şubat 2016’da açıklayacağız” diyerek, 2016 yılının şubat ayını işaret etti.

Motor ve Donanım Seçenekleri

Türkiye’de Touch ve Icon olarak adlandırılan iki donanım seviyesinde satışa sunulmaya hazırlanan Renault Talisman, 1.5 ve 1.6 litrelik dizel motorlar ile gelecek. 1.5 litrelik dCi motordan 110 beygir, 1.6 litrelik dCi motordan ise 130 ve 160 beygir güç üretebilen Talisman, hem düz vites hem de EDC (çift kavramalı) otomatik vites seçenekleriyle Şubat 2016’da showroomlarda yerini alacak.

Renault Talisman 1.6 dCi 160 EDC Test Sürüşü

KATKIDA BULUN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir