Home Yeni Modeller Lada Vesta Türkiye Fiyatı ve Satış Bayileri
Lada Vesta Türkiye Fiyatı ve Satış Bayileri
0

Lada Vesta Türkiye Fiyatı ve Satış Bayileri

Rus otomobil üreticisi AvtoVaz firması çok yakında Lada Vesta’nın seri üretimine başlayacaklarını açıkladı. Eylül ayı içerisinde tanıtımının yapılması planlanan araç 2016 yılı başında Türkiye’de de satılmaya başlanacak ve yollardaki yerini alacak.

Vesta‘nın üretim bandına yaklaşık 5 milyar ruble (76 milyon $) yatırım yapan AvtoVaz geçen yıl test için Almanya’ya gönderildiğini, ABS ve denge testlerinin başarılı bir şekilde yapıldığını ve test araçlarını birkaç hafta içerisinde tamamlayacaklarını belirtti.

LADA VESTA TÜRKİYE SATIŞ FİYATI

Lada, Yeni Vesta’ları 6.100 USD ye satmayı planlıyor. Bu şartlar altında araba Türkiye’ye ulaştığında fiyatının 25 bin TL’den başlayacağı tahmin ediliyor. Sahibinden.com internet sitesinde sıfır Lada Vesta otomobil 25 bin TL’lik satış fiyatı ile yeni araç almak isteyenlerin yeni ilgi odağı oldu.

lada vesta iç resim
Lada Vesta

Lada Vesta’ların Lada Priora’ların yerini alması planlanıyor. Hatchback tip araçların üretiminin başlamasının ardından sedan tipler de devreye alınacak. Rusya’nın yeni model ekonomik araçları Lada Vesta ile ilgili fiyatlar 400 bin rubleden (Yaklaşık 6100 dolar) başlayacak. Lada Xray Cross’lar ise 500 bin rubleden (7500 dolar) başlayan fiyatlarla piyasaya sunulacak.

Renault-Nissan ve Rus AvtoVaz firmalarının ortak ürettiği Xray modeli Renault Sandero ve Renault Duster modellerinin izlerini taşıyor. Xray modelinde standart olarak sunulan donanımlar arasında, Rusya’da çok tercih edilen sürücü koltuğu yükseklik ayarı, tüm camlarda, koltuklarda, direksiyonda ve aynalarda ısıtma sistemi bulunuyor. Ayrıca Lada tarafından üretilen yeni 1,4 turbo 100 beygir gücündeki motor da bu araçlarda kullanılacak.

Rusya otomobil sektörü Lada Vesta modellerle ilgili büyük beklenti içinde. Lada Vesta’nın Rusya’da 2015’in en iyi aracı seçileceği tahmin ediliyor. Birçok otomobil firmasında yöneticilik görevi yapan İsveçli Anderson, 2009 yılında AvtoVaz firmasının başına getirilmişti.

Rusya’nın AvtoVaz firması 2012 yılında yaklaşık 210 milyon dolar kâr açıklamıştı.

You have already voted.

KATKIDA BULUN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir